Time to hit the streets

As I promised, these are the costumes which I wore in the last three days due to the carnival fever, which is the spirit of my town! (Click to  enlarge the photos) Како што ветив, еве ги трите карневалски костуми кои ги носев изминатите три дена на карневалската треска, што означува симбол и вековна традиција […]

Pre-carnival fever

As you know, these few days my town Strumica lives for it’s biggest tradition: Strumica Carnival! Tonight there is ball under masks in the clubs all over my town and tomorrow is the main carnival night, a parade with over 3000 participants. Amazing, isn’t it? This is the outfit which I wore today, and the […]

Moves

Буквално овој пост ми е посветен на акробациите што ги правам само за да влезам во кадар 🙂 This post is dedicated to all the moves which I do just to get photoed by the camera (which is set on self-taking-photo mood).  

Unpredicted new in

Немав време вчера да сликам, бидејќи петочно сум ептен расположена за шетање, па еве го вчерашниот new in во денешниот пост. Буквално тоа беше љубов на прв поглед, без размислување направив мааал апдејт на мојот гардеробер и секако дека не зажалив. Најмногу од се и се израдував на мартинката-смајли, мартинки немам носено од 4 одд […]

Nail Art

Конечно малку послободна. Ме немаше речиси една недела, па затоа еве го совршениот ден за малку поинаков пост. Тотално сум вљубена во nail art-от. Општо, сакам да експериментирам, па ноктите се често мои ”жртви” кои инстантно придонесуваат во целокупниот изглед. ПС. Не ги правев јас, па затоа немојте да ми закажувате во коментари. Се шегувам […]

Cioccolato,prego!

Инспирирана од мојата вечна љубов – чоколадото, денес мојот изглед беше сведен на кафеаво со кремаво. И времето таман ми се погоди за моето омилено пролетно палтенце. Инаку да напоменам, овој ми е еден од најдрагите џемперчиња, бидејќи ми е подарок од брат ми од САД (пушти ме мамо за Америка, пушти ме од таму да […]

Pilot

Моето првенче, конечно. Можеби требаше блогот да се вика half-faced? Или можеби не сакам да сум безнадежна wannabe a model? Или пак можеби сеуште немам жртва пронајдено за сликање? Мислам дека е до тоа последното. Како и да е, еве го мојот изглед, како за почеток на блогот, за почеток на неделата, онака свежо понеделнички. […]

Добредојдовте, welcome, benvenuti

Чест ми е да го најавам официјално мојот влез во модното блогерство, јас, Youlen,  средношколка, матурантка и во суштина многу обична девојка, којашто едвај чека да ја сподели уметноста во комбинирање на парчиња од нејзин агол, онака како што ја чувствува. Позната сум по моето рационално купување, многу ретко ќе забележите некое маркирано парче, речиси […]