Scream and shout and let it all out

Bring the action

 

1352 

 

Trousers: Bershka

 

Advertisements

16 thoughts on “Scream and shout and let it all out

 1. Многу ми се допаѓа кошулата, одлична комбинација =)
  Многу интересно се споило ланчето со кошулата.
  Црвениот кармин одлично ја размрдува комбинацијата. Палец нагоре и за лакот =)

  • Немам ставено црвен кармин, одличен предлог, но не знам зошто така изгледа на сликите, можеби е од блицот, немам ставено ништо на усните. 🙂

 2. Кошулката е навистина убава! Супер принт има :-))
  Добар момент во комбинацијава се бисерчињата, ми се допаѓа што си се одлучила за нив, наместо за друг вид на ланче. 🙂

  Бојата на ноктите ти е најдобар избор, обожавам кога двои од останатите бои во комбинацијата ! Ме интересира само какви чевли си носела? 🙂

  Единствено тшо не ми се допаѓа е ташничката, не можам да речам дека не е убава и слатка – преслат а е, ама мислам дека некој голем еднобоен блик тука би завршил работа. Јас би одела со некој плик во дречлива боја. Розева можеби? 🙂

  • Чевлите се цели затворени, црно со сиво, ќе бидат прикажани во некој нареден пост сигурно, од брзање ги заборавив 🙂

 3. Комбинацијата зрачи со софистицираност. Многу ми се допадна! 🙂
  Моделот на панталони е ептен убав. Патентите од страна и припиеноста убаво го дефинираат аутфитот, плус приметува дека не се со ептен спуштен струк. Тоа ми се допаѓа.
  Принтот на кошулата е апсолутно фантастичен. Не можам да разберам дали е апстрактен или пак модели, балерини. Во секој случај убава е кошулата и палче нагоре за провидноста.
  Бисерите се одличен детаљ. Обожавам да ги носам, обожавам да ги гледам на друг. Многу Коко Шанел.
  Сакам ликот да го видиме! 🙂

  Поздрав,
  makedonskimodenblog.com

 4. Кошулата е фантастично парче, не можам да најдам на постот од каде ти е? Ташничката дава дополнителен бохо шмек. ќе измрчам само за квалитетот на фотографиите и што не си ги фатила чевлите, ама знам дека можеш подобро 🙂

  • Ти благодарам за вербата во мене,тоа ми е додатна мотивација, инаку кошулата ми е од еден локален бутик во мојот град (не сум од Скопје), нема бренд.

   • That’s why we’re here for. Инаку и јас сакам no name парчиња, ама ми изгледаше vintage па си реков да си прашам 🙂

 5. Еее еве го моето омилено кошулче 😀
  Како ти текнало да ги вметнеш бисерите, алал да ти е. Мене никад не би ми текнало на нешто слично.
  И ташничето какво е срце, мало, префинето. Одлична комбинација.

 6. Убаво, навистина дамски.
  Ми се допаѓа кошулата и целиот тој гламур кој го носат бисерите како детали.
  Сакото е одлично – половината е одлично потенцирана.

  Мислам дека е време да ни го покажеш лицето. 😀

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s