Moves

Буквално овој пост ми е посветен на акробациите што ги правам само за да влезам во кадар 🙂

This post is dedicated to all the moves which I do just to get photoed by the camera (which is set on self-taking-photo mood).

 

1 (2)2 (2)3 (2)4 (2)5 (2)6 (2)

Advertisements

2 thoughts on “Moves

 1. Леле блузичката ти ја сакам многу!
  Јас паѓам на парчиња со убав ,,грб”, а оваа дефинитивно спаѓа таму. Морам и јас да си купам нешто слично, или со патентче или со нешто џиџано позади хаха 😀

  Марамата ти е предобра!
  Се што им точки на себе, го сакам! 😀

 2. На кратко да те потсетам само ако имаш желба постовите да се објавени на MFB да не известуваш за пост. 🙂
  На овој пост случајно наидов кога наминав на forum и морам да те пофалам пред се за упорноста и посветеноста затоа што кажа дека нема да бидеш активна. 🙂

  Кројот на блузата – совршен. Ми се допаѓа пуфкастиот дел кај ракавите. Многу аристократски. 🙂
  Плетката (?) на хулахопките е многу слатка. Ретко кога сум за хулахопки со дезени и што и да е ова, но морам да забележам дека ми се допаѓа Blair Waldorf шмекот кој го носат со себе.

  Поздрав,
  makedonskimodenblog.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s