Unpredicted new in

Немав време вчера да сликам, бидејќи петочно сум ептен расположена за шетање, па еве го вчерашниот new in во денешниот пост. Буквално тоа беше љубов на прв поглед, без размислување направив мааал апдејт на мојот гардеробер и секако дека не зажалив. Најмногу од се и се израдував на мартинката-смајли, мартинки немам носено од 4 одд кога правевме на училиште, па кога видов вчера дека се продаваат готови си се радував како мало дете. И секако, мојата голема љубов, книгите, од многу обврски малку го запоставив читањето, но овој викенд ќе надокнадам со добра книга, малку да побегнам од реалноста. Се надевам дека ви се допадна мојот избор 🙂

 

I didn’t have time yesterday for photos, because usually Friday makes me feel like walking for hours, so here it is the new in from yesterday in my today’s post. It was love at first sight, I bought them without thinking, I did a liiittle, and sure I didn’t regret it. The March-bracelet (it is typical for my country, a red-white hand made bracelet from wool) made me really happy, I haven’t worn one since 4th grade, when we used to make them at school. And sure, my true love, books, I didn’t have the time this month to feed myself with a good book, but this weekend I will make it finally! I hope you will like my choice 🙂

 

 

123456 

 

Clothes: Local shops

Book name: Ќерката на чуварот на спомените (Ким Едвардс) / The memory keeper’s daughter (Kim Edwards)

 

Advertisements

6 thoughts on “Unpredicted new in

  1. Кошулчето ти е пренајубавоо 😀 Едвај чекам комбинација!
    П.С. Може предлог? 😀 – Би ја искомбинирала со црни панталони или фармерки и балетанки со некоја светла гласна боја (црвена,розева,зелена, жолта…) и голем прстен.

  2. Ги обожавам блузичките, дефинитивно се нешто што јас би го носела!
    Со здравје да си ги носиш, и да не израдуваш со некоја комбинација со нив :-)))

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s