Nail Art

Конечно малку послободна. Ме немаше речиси една недела, па затоа еве го совршениот ден за малку поинаков пост. Тотално сум вљубена во nail art-от. Општо, сакам да експериментирам, па ноктите се често мои ”жртви” кои инстантно придонесуваат во целокупниот изглед. ПС. Не ги правев јас, па затоа немојте да ми закажувате во коментари. Се шегувам […]

Cioccolato,prego!

Инспирирана од мојата вечна љубов – чоколадото, денес мојот изглед беше сведен на кафеаво со кремаво. И времето таман ми се погоди за моето омилено пролетно палтенце. Инаку да напоменам, овој ми е еден од најдрагите џемперчиња, бидејќи ми е подарок од брат ми од САД (пушти ме мамо за Америка, пушти ме од таму да […]

Pilot

Моето првенче, конечно. Можеби требаше блогот да се вика half-faced? Или можеби не сакам да сум безнадежна wannabe a model? Или пак можеби сеуште немам жртва пронајдено за сликање? Мислам дека е до тоа последното. Како и да е, еве го мојот изглед, како за почеток на блогот, за почеток на неделата, онака свежо понеделнички. […]

Добредојдовте, welcome, benvenuti

Чест ми е да го најавам официјално мојот влез во модното блогерство, јас, Youlen,  средношколка, матурантка и во суштина многу обична девојка, којашто едвај чека да ја сподели уметноста во комбинирање на парчиња од нејзин агол, онака како што ја чувствува. Позната сум по моето рационално купување, многу ретко ќе забележите некое маркирано парче, речиси […]